Młoda sztuka na Ratajach

Data wydarzenia: 
23 wrzesień 2016 - 25 wrzesień 2016
Młoda sztuka na Ratajach

– „Interwencja artystyczna, bo wchodzimy w pewną przestrzeń i się nią inspirujemy” –tłumaczy w „Gazecie Wyborczej” kurator „Osiedla młodych” Andrzej Pakuła z Korporacji Teatralnej. Od 23 do 25 września w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego na Osiedlu Tysiąclecia w Poznaniu, oglądać będzie można prace młodych twórców – „Ten kontekst nas interesuje, ale inspirujemy się też historią Rataj i budowanych od lat 60. osiedli mieszkaniowych” – dodaje kurator.

Pokazane zostaną prace sześciu artystów: Agaty Baumgart, Jędrzeja Filusia, Doroty Michalskiej, Michała Loby, Mikołaja Ludwika Szymkowiaka i Mikołaja Smykowskiego. – „Interwencja artystyczna Osiedle młodych jest odpowiedzią na obchody 1050-lecia Chrztu Polski oraz aktualną sytuację społeczno-polityczną w Polsce i w Europie. W kontrze wobec obchodów skupionych na celebracji przeszłości, chcemy pytać o naszą przyszłość.” – zapowiadają organizatorzy. Dowiedz się więcej o prezentowanych pracach i programie.

Wystawom towarzyszy cykl debat poświęconych ekonomii, polityce i sztuce, które odbędą się w niedzielę, 25 września, w Fundacji Malta. Troje specjalistów i badaczy młodego pokolenia – Filip Konopczyński, dr Marta Kosińska i Anna Wójcik wraz z zaproszonymi gośćmi (m.in. Adam Leszczyński „Gazeta Wyborcza”, Agata Czarnacka „Lewica.24.pl”, Tadeusz Koczanowicz „Res Publica”, Maciej Szlinder „Praktyka Teoretyczna”) zastanowią się nad alternatywnymi wizjami ekonomii, polityki i sztuki.

Wystawa „Osiedle młodych” towarzyszy 9. edycji Nostalgia Festival Poznań, która odbędzie się między 4 a 6 listopada.

© Copyright 2014